Help with Search courses

Testkursus.

Õppejõud: Mart Vainre

Kristiina Krabi-Klanberg proovib erinevaid võimalusi ja koondab info sinna kokku.

Kursus on mõeldud disainihuvilistele või ettevõtjatele, kes soovivad ise disainida piktogramme, logo või lihtsamaid illustratsioone ja väiksemaid trükiseid. Kursus on kasulik ka disaini erialadele astuda soovijatele, et teha algust meediagraafika olulise töövahendi omandamisega.
Põhjalik kursus algab kõige lihtsamate kujunditega joonistamisest ning liigub edasi inspireerivate näidete varal logode, mustrite ja illustratsioonide maailma. Kursuse ülesanded on mitmekülgsed ja erineva raskusastmega, kõigile osalejatele leidub kursuse jooksul sobiv tase ja teema.

Kursusel õpitakse kasutama kujundustarkvara Canva tasuta versiooni ja looma pilkupüüdvat graafikat ja infomaterjale sotsiaalmeedia või trüki jaoks. Kursusel õpitut saab edukalt rakendada enda toote või teenuse turundamisel, ettekannete jm esitlusmaterjalide loomisel, kutsete ja postrite ning teiste kõikvõimalike infomaterjalide kujundamisel.

Kursus on suunatud kõigile, kes igapäevaselt loovad ning jagavad visuaalset infot, kuid veel ei soovi või ei vaja keerulisemaid kujundusprogramme. Näiteks turundajatele, sotsiaalmeediahalduritele, kontoritöötajatele, ettevõtjatele ja õpetajatele. 

Praktiliste näidete ja ülesannete abil saavad osalejad esmaseid teadmisi hea disaini põhimõtetest ning veebi- ja trükifailide spetsiifikast. Räägitakse ka, kuidas leida veebist kujunduste tegemiseks vajalikke pilte, kirjastiile ja graafikat ning millistel tingimustel neid kasutada tohib.

Kursus on mõeldud 16 kuni 26 aastastele noortele, kes kaaluvad astuda Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise või sisearhitektuuri bakalaureuseõppesse. Kursusel käsitletakse valdkonna olulisimaid teemasid ja oskusi. Osalejal on võimalus mõista, mida hõlmab Eesti Kunstiakadeemias nimetatud erialade õpe.